Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas
| Wi-Fi | Simbassäng Inomhuspool Utomhusbassäng | Privat strand Strand |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas Florianópolis med 1 sovrum ligger 3 km från Praia Canasvieiras.
Villan med 1 badrum har ett strandnära läge i distriktet Ponta das Canas och ungefär 50 minuter med bil från tågstationen Main Bus. Villan ligger också 6 km från Igreja São Francisco de Paula och 2 km från Brava-stranden.
Här erbjuds utsikt över havet.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. Gästerna kan äta middag på restaurangen Bar Trevo, som ligger cirka 7 minuters promenad bort. Busshållplatsen Avenida Luiz Boiteux Piazza 19 ligger också nära detta boende.
- Lokala sevärdheter
- Ponta das Canas Beach950 m
- Praia dos Ingleses4,7 km
- Lagoinha Beach1,7 km
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats39 km
- Tågstationer
- Main Bus Station26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Inomhuspool
- Utomhusbassäng
- Strand
- Trädgård
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas en trådlös internetanslutning?
Ja, villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas erbjuder Wi Fi. - ❓
Vad är priset för en natt på den strandnära villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas?
Genomsnittspriset i den strandnära villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas är 185$. För särskild information, kontakta boendet. - ❓
Finns det ett kök i denna semesterbostad?
Ett utrustat kök finns i denna semesterbostad. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till den strandnära villan?
Man kan bo i den strandnära villan med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas?
Ja, en bubbelpool erbjuds i villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas. - ❓
Ligger den strandnära villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas nära stranden?
Den strandnära villan Apartamento Beira Mar Em Ponta Das Canas erbjuder närhet till Praia de Ponta das Canas som ligger cirka 5 minuters promenad bort.